Prostokąt zaokrąglony: Powrót
Urządzenie do metalizacji natryskowej (łukowej) OSU-Hessler, metalizacja natryskowa, metalizacja termiczna, cynkowanie natryskowepistolet do metalizacji natryskowej (łukowej), Urządzenie do metalizacji natryskowej (łukowej) OSU-Hessler, metalizacja natryskowa, metalizacja termiczna, cynkowanie natryskowepodajnik pchający urządzenia do metalizacji natryskowej (łukowej), Urządzenie do metalizacji natryskowej (łukowej) OSU-Hessler, metalizacja natryskowa, metalizacja termiczna, cynkowanie natryskowepodajnik drutu do urządzenie do metalizacji natryskowej (łukowej), Urządzenie do metalizacji natryskowej (łukowej) OSU-Hessler, metalizacja natryskowa, metalizacja termiczna, cynkowanie natryskowe

Automatycznie sterowane urządzenia do natrysku termicznego (metalizacja natryskowa) w łuku elektrycznym OSU-Hessler 300A antiCOR i OSU-Hessler 400A antiCOR są skonstruowane na bazie czterdziestoletniego doświadczenia w technice metalizacji natryskowej nakierowanego na użytkownika.

Urządzenie do metalizacji natryskowej jest wynikiem nowoczesnego ergonomicznego projektu oraz niemieckiej myśli inżynierskiej i niemieckiego rzemiosła, dzięki którym powstał zintegrowany zasilacz do natrysku łukowego oraz system regulacyjny o najwyższym standardzie. Urządzenie spełnia wszystkie wymagania prawne.

Lekki pistolet do metalizacji natryskowej antiCOR składa się z izolującej obudowy wykonanej z tworzyw sztucznych, układu dyszy, który kształtuje strumień płynnego metalu oraz silnika prądu stałego, który jednocześnie służy jako rączka. Kontakty przyciskowe ON (włącz) i OFF (wyłącz) wykonane są w postaci wyłącznika „DEAD MAN”: to znaczy, że jeśli pistolet wyśliźnie się z ręki operatora, kabel kontaktowy łączący się poprzez opaskę z przedramieniem operatora odrywa się i proces zostaje natychmiast przerwany. Pistolet do metalizacji może być wyposażony w tuleje  dla drutu o średnicy 2,0 mm lub 2,5 mm. Nowoczesny zamknięty układ atomizera specjalnie został skonstruowany do nakładania bardzo miałkich powłok cynkowych oraz doskonale zespolonych powłok aluminiowych.

 

Dzięki niespotykanemu systemowi pchająco–ciągnącemu (push-pull) osiągnięto możliwość pracy pistoletu do metalizacji natryskowej w odległości 8 – 10 m od podajnika drutu. Silnik ciągnący napędza rolki podawcze w pistolecie i podaje druty do układu dyszy, natomiast na drugim końcu pakietu kabli pracuje większy i silniejszy system pchający wyciągający druty z rolek (beczek) i przepychający je przez 8 – 10 metrowej długości prowadnice drutów.

System pchający zamontowany jest na niewielkiej konsoli z przodu zasilacza lub na jezdnym stelażu może też być przytwierdzony do stelaża do podawania drutu cynkowego z 250 kg  beczek.

Oba systemy transportowe są ze sobą zsynchronizowane elektronicznie, gwarantując stabilne podawanie drutu.

Metalizacja termiczna natryskowa (łukowa) jest procesem, w trakcie którego powstaje promieniowanie ultrafioletowe szkodliwe dla niektórych tkanek ciała ludzkiego. Operator oraz inny personel przebywający w sąsiedztwie powinien być wyposażony w ochronę wzroku przed ultrafioletem.

Pistolet do metalizacji natryskowej (łukowej), Urządzenie do metalizacji natryskowej (łukowej) OSU-Hessler, metalizacja natryskowa, metalizacja termiczna, cynkowanie natryskoweLogo TANKOR