Prostokąt zaokrąglony: Powrót
Miernik szczelności powłok PoroTest 7

PoroTest 7

Urządzenie do wykrywania nieszczelności powłok (pinhole detection) wykorzystujące prąd stały o wysokim napięciu z  możliwością zastosowania dwóch wymiennych generatorów wysokiego napięcia. Odpowiada Normom: DIN 55670, DIN 50191 (VDE 0104), DIN EN 61010 / Część 1 (VDE 0411)

PoroTest 7 przeznaczony jest do lokalizowania nieszczelności w materiałach nie przewodzących, pokrywających podłoże wykonane z przewodników takich jak: stal, aluminium itp.

Obszar zastosowania to sprawdzanie powłok antykorozyjnych rurociągów, kadłubów statków i zbiorników na olej mineralny – pokryte emaliami, lakierami, gumą lub powłokami bitumicznymi. Można także sprawdzać zbiorniki wykonane z tworzyw sztucznych, GFK itp. O ile zostaną napełnione wodą.

Metoda pomiaru

Do sprawdzenia wykorzystuje się wysokie napięcie. Jeśli powłoka zawiera pory, rysy lub otwory dochodzi do przebicia elektrycznego, a jego miejsce zostaje wskazane optycznie i akustycznie. Ilość przebić sesji pomiarowej jest wskazana na wyświetlaczu

W zależności od generatora wysokiego napięcia, napięcie sprawdzające może być regulowane od 0,5 do 7,0 kV przy generatorze P 7 dla powłok o grubości od 30 µm do 1,7 mm  lub od 6,0 do 35 kV przy generatorze P 35 dla powłok o grubości od 1,4 do 11,3 mm.

Wysokonapięciowy sprawdzian szczelności powłoki może być stosowany wszędzie tam, gdzie powłoki izolacyjne (lakiery, tworzywa sztuczne, emalie, guma) nałożone są na podłoże wykonane z materiału przewodzącego prąd elektryczny (wszystkie metale oraz beton).

 

 

W procesie nakładania powłok antykorozyjnych (zwłaszcza pistoletami pneumatycznymi oraz farbami rozpuszczalnikowymi) istnieje zjawisko powstawania bardzo małych szczelin w powłoce zwanych z angielskiego „pin hole” (otwór po igle). Szczeliny te powstają albo poprzez pęcherzyki powietrza zawarte w materiale powłokowym, które po natrysku wędrują ku powierzchni powłoki (natrysk pneumatyczny), albo poprzez parowanie rozpuszczalnika zawartego w materiale (metoda natrysku pneumatycznego i bezpowietrznego przy natrysku materiałów rozpuszczalnikowych.

Istnieją dwie metody badania szczelności powłok : metoda wysokonapięciowa oraz metoda niskonapięciowa. W naszej ofercie posiadamy oba rodzaje mierników.

Pole tekstowe: Prospekt PDF
Miernik szczelności powłok PoroTest 1

PoroTest 1

 

Niskonapięciowy pomiar bez wyładowań elektrycznych

 

Zasada pomiarowa:

Prąd stały o niskim napięciu, metoda mokrej gąbki

Akcesoria

· 9-Voltowa bateria akumulatorowa z ładowarką.

 

 

Zastosowanie

Wykrywanie mikro porów i wad w powłokach izolacyjnych takich jak:

· farby

· tworzywa sztuczne

· emalie

Charakterystyka

· Testowanie powłok izolacyjnych o grubości do  300 µm

· Wykrywanie mikro porów w powłokach nałożonych na metale

· Nie wymaga zasilania sieciowego

Logo TANKOR