Prostokąt zaokrąglony: Powrót
Logo TANKOR

Stosowanie urządzeń firmy CLEMCO umożliwia dokładne i szybkie oczyszczenie wewnętrznych powierzchni rur z rdzy, starej farby i innych zanieczyszczeń, przygotowując doskonałej jakości powierzchnię pod malowanie farbami.

Przy pomocy czterech typów urządzeń możliwe jest czyszczenie rur w zakresie od 19 mm do 1520 mm i długości do 12 metrów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pole tekstowe: HOLLO – BLAST JuniorHOLLO – BLAST Junior

Podłączenie i czyszczenie odbywa się podobnie jak urządzeniem  Hollo - Blast Junior. Do czyszczenia rur w zakresie średnic 51 – 76 mm używa się nieuzbrojonego urządzenia podłączonego do przewodu ścierniwa oprawą CHE-2 lub rurą o średnicy 1¼” (31.75 mm) i długości odpowiadającym minimum połowy długości czyszczonej rury.   

Czyszczenie rur w zakresie średnic 76 – 127 mm odbywa się przez zamocowanie na korpusie urządzenia dwóch pierścieni z czterema kompletami kołków o różnych długościach. Pozwalają one na ustawienie urządzenia dokładnie w osi rury zapewniając równomierne czyszczenia całej, czyszczonej powierzchni. Zawsze należy dobierać długość kołków najbliżej odpowiadające średnicy czyszczonej rury.

Jeśli stopień zanieczyszczenia, korozji czyszczone rury jest niewielki można po włożeniu urządzenia do  rury pchać je równomiernie od siebie, wówczas ścierniwo wraz z zanieczyszczeniami będzie wydmuchiwane na zewnątrz z drugiego końca rury. Jeśli powierzchnia wymaga intensywnego czyszczenia, należy przepchnąć urządzenie do końca rury, uruchomić piaskowanie i równomiernie ciągnąć urządzenie do siebie.

Czyszczenie rur w zakresie średnic 127 – 305 mm odbywa się bez pierścieni i kołków, a z użyciem wózka rozporowego. Korpus urządzenia mocujemy w uchwyty wózka, a średnicę odpowiadającą wymiarowi czyszczonej rury ustalamy nakrętkami. Dostępne dwa typy urządzenia: z dyszą o średnicy 12,5 mm dla ścierniw o granulacji do 0,72 mm oraz z dyszą o średnicy 16 mm dla ścierniw o granulacji

do 1,2 mm.

Zapotrzebowanie powietrza  przy dyszy 12,5 mm ok. 5,5 m3/min, a przy dyszy 16 mm ok. 10 m3/min przy ciśnieniu pracy 6 bar.

SPIN – BLAST


Urządzenie podłącza się w miejsce standardowej dyszy piaskarskiej. Wyposażone w wózek centrujący z trzema kompletami prowadnic o różnych długościach. Ścierniwo jest wyrzucane przez dwie dysze wkręcone do obrotowej głowicy. Wbudowany hamulec pozwala na zmniejszenie prędkości obrotowej głowicy, utrzymując optymalną prędkość piaskowania. Założony stopień czystości powierzchni uzyskuje się poprzez prędkość ręcznego przesuwu urządzenia przez rurę.

W zależności od stosowanego ścierniwa i średnicy rury można zastosować wymienne dysze piaskarskie o różnych średnicach i długościach. Dysze o średnicy 6,5 mm wymagają 7 m3/min powietrza, o średnicy 8 mm – 10 m3/min., a o średnicy 9,5 mm – 17 m3/min.

SPIN BLAST Large

Różni się od SPIN BLAST większym wózkiem centrującym oraz większa głowicą obrotową z dyszami używanymi do standardowego oczyszczania.

Pozostałe dane techniczne jak wyżej.

Oczyszczanie wewnetrznych powierzchni rur Spin BlastOczyszczanie wewnetrznych powierzchni rur Hollo Blast Junior

HOLLO - BLAST

Urządzenie podłącza się do standardowej piaskarki w miejsce dyszy. Mieszanka ścierniwa i powietrza jest kierowana na końcówkę rozpraszającą, która powoduje skierowanie ścierniwa na wewnętrzne powierzchnie czyszczonej rury. Urządzenie jest wyposażone w cztery podwójne pierścienie o różnych średnicach, które po zamocowaniu na korpusie urządzenia powodują ustalenie położenia w osi rury. Końcówka rozpraszająca oraz tulejki są wykonane z węglika wolframu.

Fabrycznie urządzenie jest wyposażone w krótką lancę rurową, umożliwiającą czyszczenie rur do długości 1025mm. Do piaskowania dłuższych odcinków rur należy zastosować przedłużenie z rury 3/8”. Używane ścierniwo musi być dobrze przesiane i suche. Można używać wszystkich popularnych rodzajów ścierniwa (z wyjątkiem tlenku aluminium i węglików krzemu), choć miękki piach daje mierne efekty.

Oczyszczanie wewnetrznych powierzchni rur Hollo BlastOczyszczanie wewnetrznych powierzchni rur Hollo BlastOczyszczanie wewnetrznych powierzchni rur Spin Blast

Typ urządzenia

Zakres średnic

Granulacja ścierniwa

Zapotrzebowanie powietrza przy ciśnieniu pracy 6,5 bar

Hollo-Blast Junior

19  – 50 mm

maks. 0,60 mm

2,2 m3/min.

Hollo-Blast

50  – 305 mm

maks. 1,18 mm

10 m3/min.

Spin-Blast

200 – 915 mm

maks. 1,20 mm

7 – 17 m3/min.

Spin-Blast Large

900 – 1520 mm

maks. 1,20 mm

17 m3/min.