Prostokąt zaokrąglony: Powrót
Logo TANKORPiaskowanie na mokroPiaskowanie na mokro WetBlast

System Wet Blast to kompletny system do oczyszczania (piaskowania) na mokro składający się ze standardowej piaskarki połączonej z niezależnym systemem W-92.

Głowicę z pompą wodną łączy się wysokociśnieniowym przewodem, a pompę podłącza do źródła poboru wody. Do głowicy, poprzez sieć kanałków dostarczana jest woda osiągająca ciśnienie ok. 70 bar, tworząc przy wylocie z dyszy mgiełkę.

Po uruchomieniu procesu czyszczenia na sucho, operator reguluje pokrętłem na głowicy ilość dostarczanej pod ciśnieniem wody – od mgiełki do strumienia, co znacznie eliminuje zapylenie bez większego wpływu na wydajność pracy.

Do urządzenia można podłączyć 3 rodzaje głowic rozpylających : KB-52, KB-52-1 oraz Soft.

Zapotrzebowanie sprężonego powietrza przy 7 bar wynosi 800 l/min.

System pracuje w zakresie 0,7 ... 7 bar.                                                  

                                                       

 

Dysza  SOFT


Dysza do wilgotnego i mokrego piaskowania, którą można zastosować do każdej piaskarki. Minimalne ciśnienie wody 2 bar. Nie jest możliwe podłączenie do sieci wodociągowej, konieczne podłączenie do pompy podnoszącej ciśnienie. Maksymalne ciśnienie 12 bar. Elementy dyszy mające kontakt ze ścierniwem są  wykonane z węglików wolframu, co zapewnia długi okres eksploatacji. Dysza mocowana do standardowej oprawy CLEMCO typu NHP. Zużycie wody : 0,5 – 0,6 l/min. w zależności od stopnia zanieczyszczenia i oczekiwanego efektu.

Piaskowanie na mokro WetBlastPiaskowanie w paszczu wodnym, WetBlast