Przedsiębiorstwo Obsługi Technicznej

 TANKOR Sp.j.

Telefon: (0048) 42 640 02 69

    Faks: (0048) 42 640 02 70

 

 

 

Oczyszczanie strumieniowe, popularnie nazywane jest piaskowaniem, chociaż od kilku lat zabrania się używania do tego procesu suchego piasku zawierającego wolną krzemionkę .

Piasek nadal może być używany w tzw. piaskowaniu na mokro lub piaskowaniu z płaszczem wodnym.

Przy nakładaniu wielu nowoczesnych powłok  antykorozyjnych a także zabezpieczenia antykorozyjne metalizacją termiczną (natryskowa) cynkiem lub aluminium, podstawowym wymogiem jest odpowiednia czystość i chropowatość podłoża.

Oczyszczanie strumieniowe, piaskowanie z zastosowaniem ścierniw takich jak  śrut stalowy lub szlaka pomiedziowa jest jedynym procesem, w którym jednocześnie  możliwe jest uzyskanie żądanej czystości i chropowatości podłoża.

Proces oczyszczania strumieniowego, piaskowania może być wykonywany w systemach otwartych, w których stosuje się z reguły ścierniwa jednorazowe oraz w układach zamkniętych (kabinach, komorach), gdzie stosuje się niemal  wyłącznie ścierniwa wielorazowe. W  systemach zamkniętych ścierniwo krąży w obiegu; po wykonaniu pracy, jest automatycznie lub  półautomatycznie, zbierane, oczyszczane z pyłu, rdzy, starych powłok, itp., po czym ponownie wprowadzane jest do zbiornika ścierniwa skąd podawane jest  do strumienia powietrza, który nadaje  ścierniwu dużą energię kinetyczną. Zderzenie pędzącego z dużą prędkości ziarna ścierniwa  z powierzchnią powoduje wyrwanie z niej zanieczyszczeń oraz powstanie wgłębienia o kształcie zbliżonym do negatywu  cząstki ścierniwa.

W ten sposób uzyskuje się czysta powierzchnię z rozwinięciem  na zakotwienie się w niej następnie nakładanej powłoki polimerowej bądź metalowej nałożonej w procesie metalizacji termicznej (natryskowej).

 

 

Logo TANKORProstokąt zaokrąglony: Sprzęt do nakładania powłok
Prostokąt zaokrąglony: Sprzęt do oczyszczania powierzchni
Prostokąt zaokrąglony: Pompy specjalne
Prostokąt zaokrąglony: Kontakt
Prostokąt zaokrąglony: Sprzęt pomiarowy
Prostokąt zaokrąglony: Odzież ochronna
Prostokąt zaokrąglony: Aktualności i promocje
Prostokąt zaokrąglony: Powrót do strony domowej
Prostokąt zaokrąglony: Piaskarki ciśnieniowe
Prostokąt zaokrąglony: Oczyszczarki kabinowe
Prostokąt zaokrąglony: Piaskowanie na mokro
Prostokąt zaokrąglony: Oczyszczanie wewnątrz rur
Prostokąt zaokrąglony: Dysze, węże, złącza i akcesoria
Prostokąt zaokrąglony: Oczyszczarki bezpyłowe
Prostokąt zaokrąglony: Sprężarki